Menu

VÆLG KLUB

 

 

Klubnyt 08. november kl. 20:24
Så er der igen Sjov Lørdag i Forum Faaborg For børn og unge op til og med 7. klasse
Klubnyt
28. juni kl. 22:47 Velkommen til FB&IF Fodbold
Klubnyt
09. januar kl. 12:36 Så er det tid til Sjov Lørdag
Klubnyt
12. december kl. 11:34 SFF sælger FYRVÆRKERI
Klubnyt
12. november kl. 14:44 En dag at mindes en klubmand uden lige
Live-score
Ugens Kampe
December 2022
3.
lørdag
10.00
SFF 2015
-
Kvinder
Senior
Inde - Kvinde Senior i Ryslinge 03.12.22 • Pulje 1
Ryslinge-Hallen
Dalum/Næsby (2)
Ryslinge-Hallen
3.
lørdag
10.00
SFF 2015 (1)
-
Kvinder
U13
Inde - U13 pige (2010) • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (2)
Allested-Vejle Fritidscenter
3.
lørdag
10.07
FC Faaborg
-
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C (2015) d. 3. dec. • I Horne Mødetid kl. 9.45.
Horne-Hallen (Fyn)
Thurø BK af 1920
Horne-Hallen (Fyn)
3.
lørdag
10.14
Søhus Stige (1)
-
Kvinder
Senior
Inde - Kvinde Senior i Ryslinge 03.12.22 • Pulje 1
Ryslinge-Hallen
SFF 2015
Ryslinge-Hallen
3.
lørdag
10.18
SFF 2015 (2)
-
Kvinder
U13
Inde - U13 pige (2010) • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
Dalum IF (5)
Allested-Vejle Fritidscenter
3.
lørdag
10.21
Ryslinge BK
-
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C (2015) d. 3. dec. • I Horne Mødetid kl. 9.45.
Horne-Hallen (Fyn)
FC Faaborg
Horne-Hallen (Fyn)
3.
lørdag
10.24
SFF 2015 (1)
-
Kvinder
U13
Inde - U13 pige (2010) • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
OKS (1)
Allested-Vejle Fritidscenter
3.
lørdag
10.35
SFF 2015
-
Kvinder
Senior
Inde - Kvinde Senior i Ryslinge 03.12.22 • Pulje 1
Ryslinge-Hallen
Holluf Pile-Tornbjerg IF
Ryslinge-Hallen
3.
lørdag
10.42
OKS (1)
-
Kvinder
U13
Inde - U13 pige (2010) • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (2)
Allested-Vejle Fritidscenter
3.
lørdag
10.42
SfB
-
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C (2015) d. 3. dec. • I Horne Mødetid kl. 9.45.
Horne-Hallen (Fyn)
FC Faaborg
Horne-Hallen (Fyn)
3.
lørdag
10.48
Aarup BK (2)
-
Kvinder
U13
Inde - U13 pige (2010) • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (1)
Allested-Vejle Fritidscenter
3.
lørdag
10.49
Odense Q (2)
-
Kvinder
Senior
Inde - Kvinde Senior i Ryslinge 03.12.22 • Pulje 1
Ryslinge-Hallen
SFF 2015
Ryslinge-Hallen
3.
lørdag
11.06
SFF 2015 (2)
-
Kvinder
U13
Inde - U13 pige (2010) • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
Aarup BK (2)
Allested-Vejle Fritidscenter
3.
lørdag
11.10
Dalum/Næsby (2)
-
Kvinder
Senior
Inde - Kvinde Senior i Ryslinge 03.12.22 • Pulje 1
Ryslinge-Hallen
SFF 2015
Ryslinge-Hallen
3.
lørdag
11.10
FC Faaborg
-
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C (2015) d. 3. dec. • I Horne Mødetid kl. 9.45.
Horne-Hallen (Fyn)
Tommerup BK
Horne-Hallen (Fyn)
3.
lørdag
11.12
B 1909
-
Kvinder
U13
Inde - U13 pige (2010) • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (1)
Allested-Vejle Fritidscenter
3.
lørdag
11.24
SFF 2015
-
Kvinder
Senior
Inde - Kvinde Senior i Ryslinge 03.12.22 • Pulje 1
Ryslinge-Hallen
Søhus Stige (1)
Ryslinge-Hallen
3.
lørdag
11.30
SFF 2015 (2)
-
Kvinder
U13
Inde - U13 pige (2010) • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
B 1909
Allested-Vejle Fritidscenter
3.
lørdag
11.31
Ringe BK (1)
-
Herrer
U8
Inde - U8 drenge C (2015) d. 3. dec. • I Horne Mødetid kl. 9.45.
Horne-Hallen (Fyn)
FC Faaborg
Horne-Hallen (Fyn)
3.
lørdag
11.36
SFF 2015 (1)
-
Kvinder
U13
Inde - U13 pige (2010) • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
HPTI/Fraugde
Allested-Vejle Fritidscenter
3.
lørdag
11.45
Holluf Pile-Tornbjerg IF
-
Kvinder
Senior
Inde - Kvinde Senior i Ryslinge 03.12.22 • Pulje 1
Ryslinge-Hallen
SFF 2015
Ryslinge-Hallen
3.
lørdag
11.54
HPTI/Fraugde
-
Kvinder
U13
Inde - U13 pige (2010) • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (2)
Allested-Vejle Fritidscenter
3.
lørdag
11.59
SFF 2015
-
Kvinder
Senior
Inde - Kvinde Senior i Ryslinge 03.12.22 • Pulje 1
Ryslinge-Hallen
Odense Q (2)
Ryslinge-Hallen
3.
lørdag
12.00
SFF 2015 (1)
-
Kvinder
U13
Inde - U13 pige (2010) • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
Dalum IF (5)
Allested-Vejle Fritidscenter
3.
lørdag
12.06
SFF 2015 (4)
-
Kvinder
U13
Inde - U13 pige (2010) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (3)
Allested-Vejle Fritidscenter
3.
lørdag
12.24
SFF 2015 (3)
-
Kvinder
U13
Inde - U13 pige (2010) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Fortuna Svendborg (2)
Allested-Vejle Fritidscenter
3.
lørdag
12.30
SFF 2015 (4)
-
Kvinder
U13
Inde - U13 pige (2010) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Dalum IF (4)
Allested-Vejle Fritidscenter
3.
lørdag
12.48
Dalum IF (4)
-
Kvinder
U13
Inde - U13 pige (2010) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (3)
Allested-Vejle Fritidscenter
3.
lørdag
12.54
F16
-
Kvinder
U13
Inde - U13 pige (2010) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (4)
Allested-Vejle Fritidscenter
3.
lørdag
13.12
SFF 2015 (3)
-
Kvinder
U13
Inde - U13 pige (2010) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
F16
Allested-Vejle Fritidscenter
3.
lørdag
13.18
OKS (2)
-
Kvinder
U13
Inde - U13 pige (2010) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (4)
Allested-Vejle Fritidscenter
3.
lørdag
13.36
SFF 2015 (3)
-
Kvinder
U13
Inde - U13 pige (2010) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
OKS (2)
Allested-Vejle Fritidscenter
3.
lørdag
13.42
SFF 2015 (4)
-
Kvinder
U13
Inde - U13 pige (2010) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Dalum IF (1)
Allested-Vejle Fritidscenter
3.
lørdag
14.00
Dalum IF (1)
-
Kvinder
U13
Inde - U13 pige (2010) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (3)
Allested-Vejle Fritidscenter
3.
lørdag
14.06
SFF 2015 (4)
-
Kvinder
U13
Inde - U13 pige (2010) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Fortuna Svendborg (2)
Allested-Vejle Fritidscenter
3.
lørdag
16.11
SFF 2015
-
Herrer
U16
Inde - U16 drenge (2007) • Pulje 2
Rantzausminde Hallen (inde)
ERI
Rantzausminde Hallen (inde)
3.
lørdag
16.39
Årslev BK (2)
-
Herrer
U16
Inde - U16 drenge (2007) • Pulje 2
Rantzausminde Hallen (inde)
SFF 2015
Rantzausminde Hallen (inde)
3.
lørdag
17.00
Tarup/Paarup IF (1)
-
Herrer
U16
Inde - U16 drenge (2007) • Pulje 2
Rantzausminde Hallen (inde)
SFF 2015
Rantzausminde Hallen (inde)
3.
lørdag
17.21
SFF 2015
-
Herrer
U16
Inde - U16 drenge (2007) • Pulje 2
Rantzausminde Hallen (inde)
Tved BK
Rantzausminde Hallen (inde)
3.
lørdag
17.42
Nr. Lyndelse / Søby F.C. (1)
-
Herrer
U16
Inde - U16 drenge (2007) • Pulje 2
Rantzausminde Hallen (inde)
SFF 2015
Rantzausminde Hallen (inde)
3.
lørdag
18.03
Skårup IF (2)
-
Herrer
U16
Inde - U16 drenge (2007) • Pulje 2
Rantzausminde Hallen (inde)
SFF 2015
Rantzausminde Hallen (inde)
4.
søndag
10.00
SFF 2015 (2)
HHT
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B (2010) • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (1)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
10.18
SFF 2015 (1)
-
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B (2010) • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
Skårup IF (2)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
10.24
SFF 2015 (2)
HHT
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B (2010) • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
Årslev BK (2)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
10.42
Årslev BK (2)
-
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B (2010) • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (1)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
10.48
Thurø BK af 1920
UHT
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B (2010) • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (2)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
11.06
SFF 2015 (1)
-
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B (2010) • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
Thurø BK af 1920
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
11.12
Krarup Espe Fodbold
UHT
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B (2010) • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (2)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
11.30
SFF 2015 (1)
-
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B (2010) • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
Krarup Espe Fodbold
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
11.36
SFF 2015 (2)
HHT
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B (2010) • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
Egebjerg Fodbold (1)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
11.45
FC Faaborg
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3M (2016) 4/12 Medaljestævne • I Tullebølle - Bane 2 - Pulje 10
Tullebølle-Hallen
OB (1)
Tullebølle-Hallen
4.
søndag
11.54
Egebjerg Fodbold (1)
-
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B (2010) • Pulje 1
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (1)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
12.00
Skårup IF (2)
UHT
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B (2010) • Pulje 1
Skårup Stadion
SFF 2015 (2)
Skårup Stadion
4.
søndag
12.06
SFF 2015
-
Herrer
U13
Inde - U13 drenge A (2010) • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 2)
Bogense G & IF
Bogense Hallerne (Hal 2)
4.
søndag
12.06
SFF 2015 (3)
-
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B (2010) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (4)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
12.13
Holluf Pile-Tornbjerg IF (3)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3M (2016) 4/12 Medaljestævne • I Tullebølle - Bane 2 - Pulje 10
Tullebølle-Hallen
FC Faaborg
Tullebølle-Hallen
4.
søndag
12.24
SFF 2015 (4)
-
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B (2010) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Egebjerg Fodbold (2)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
12.27
FC Faaborg
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3M (2016) 4/12 Medaljestævne • I Tullebølle - Bane 2 - Pulje 10
Tullebølle-Hallen
OB (3)
Tullebølle-Hallen
4.
søndag
12.30
Tarup/Paarup IF (U12) (2)
-
Herrer
U13
Inde - U13 drenge A (2010) • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 2)
SFF 2015
Bogense Hallerne (Hal 2)
4.
søndag
12.30
SFF 2015 (3)
-
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B (2010) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Tved BK
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
12.48
Tved BK
-
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B (2010) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (4)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
12.48
Ringe BK (2)
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3M (2016) 4/12 Medaljestævne • I Tullebølle - Bane 2 - Pulje 10
Tullebølle-Hallen
FC Faaborg
Tullebølle-Hallen
4.
søndag
12.54
Årslev BK (1)
-
Herrer
U13
Inde - U13 drenge A (2010) • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 2)
SFF 2015
Bogense Hallerne (Hal 2)
4.
søndag
12.54
Skårup IF (1)
-
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B (2010) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (3)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
13.02
FC Faaborg
-
Herrer
U7
Inde - U7 drenge 3M (2016) 4/12 Medaljestævne • I Tullebølle - Bane 2 - Pulje 10
Tullebølle-Hallen
Kværndrup BK
Tullebølle-Hallen
4.
søndag
13.12
SFF 2015 (4)
-
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B (2010) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Skårup IF (1)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
13.18
SFF 2015
-
Herrer
U13
Inde - U13 drenge A (2010) • Pulje 2
Bogense Hallerne (Hal 2)
B1913
Bogense Hallerne (Hal 2)
4.
søndag
13.18
Nyborg G & IF
-
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B (2010) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (3)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
13.36
SFF 2015 (4)
-
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B (2010) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Nyborg G & IF
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
13.42
SFF 2015 (3)
-
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B (2010) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Årslev BK (1)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
14.00
Årslev BK (1)
-
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B (2010) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (4)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
14.06
SFF 2015 (3)
-
Herrer
U13
Inde - U13 drenge B (2010) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Egebjerg Fodbold (2)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
15.57
SFF 2015 (2)
-
Herrer
U15
Inde - U15 drenge (2008) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (1)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
16.18
Assens FC (1)
-
Herrer
U15
Inde - U15 drenge (2008) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (2)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
16.25
SFF 2015 (1)
-
Herrer
U15
Inde - U15 drenge (2008) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
ssv højfyn (2)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
16.39
Assens FC (1)
-
Herrer
U15
Inde - U15 drenge (2008) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (1)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
16.46
Allested-Vejle/Nr.Lyndelse/Søby FC (2)
-
Herrer
U15
Inde - U15 drenge (2008) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (2)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
17.00
SFF 2015 (1)
-
Herrer
U15
Inde - U15 drenge (2008) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Allested-Vejle/Nr.Lyndelse/Søby FC (2)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
17.14
Aarslev BK (1)
-
Herrer
U15
Inde - U15 drenge (2008) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
SFF 2015 (1)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
17.21
SFF 2015 (2)
-
Herrer
U15
Inde - U15 drenge (2008) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
ssv højfyn (2)
Allested-Vejle Fritidscenter
4.
søndag
17.35
SFF 2015 (2)
-
Herrer
U15
Inde - U15 drenge (2008) • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Aarslev BK (1)
Allested-Vejle Fritidscenter
11.
søndag
13.30
MG & BK (1)
-
Kvinder
Senior
Futsalturnering - Kvinde Senior 2022/23 • Pulje 1
Lillebæltshallerne
SFF 2015
Lillebæltshallerne

Respekt på og udenfor banen